Gra lepsza od wyniku

podsumowanie turnieju

W niedzielę 21 czerwca uczestniczyliśmy w turnieju piłkarskim w Rybniku pod patronatem Jarosława Tkocza - trenera bramkarzy w reprezentacji Polski. Stawiło się 16 drużyn podzielonych na 4 grupy.

Niestety pogoda co chwila płatała nam psikusy ale organizacja, zaangażowanie chłopców i atmosfera wynagradzały nasze przemoczenie:)

Co do gry naszych chłopców to tak jak w tytule gra była lepsza niż wynik, gdyż patrząc sucho tylko na wynik bedzie się miało zatarty obraz. Według mnie i paru postronnych osób byliśmy zespołem, który próbował rozegrania i gry zespołowej. Próbowaliśmy konstruować akcje od własnej bramki choć nie ułatwiała tego nasiąknięta murawa. Ale z reguły tak to bywa, że ten kto kto chce operować piłką nadziewa się na zabójcze kontry i tak było w naszym przypadku. Nie prowadziłem pomiarów ale jakby ktoś to zrobił to jestem pewien, że posiadanie piłki po naszej stronie było by ok 60-70 %. Myślę, że wyniki z przegranych meczy 1-2, 0-1 czy 2-3 z wyżej notowanymi zespołami wstydu nam nie przynoszą a wręcz przeciwnie dadzą motywację chłopcom do dalszej wysilonej pracy na treningach i obozach. Na zakończenie chłopcy dostali medale, puchar, pamiątkowe kubki z reprezentantami Polski i lody.

Gratulacje dla wszystkich chłopców za wolę walki i zaangażowanie.

Specjalne podziękowania dla rodziców Szymona, Bartka, Wiktora, Kamila i Adriana, którzy zorganizowali transport na turniej, dopingowali nas i wytrwali z nami w deszczu a także dla prezesa RKS, który opłacił nam wpisowe. Oby tak dalej